Aktivity a volný čas

Lukostřelba

Lukostřelba Trejbalova bouda

Pod dohledem zkušeného instruktora máte možnost si vyzkoušet střelbu z reflexního luku a naučit se základům střelecké techniky. Střelnice je pro Vás připravená v těsné blízkosti naší boudy a umožňuje střelbu na cíl z libovolné vzdálenosti. Luk, chránič předloktí, šípy a terč Vám zapůjčíme za cenu 200 Kč na hodinu. Tento aktivní zážitek je určen pro dospělé a děti od 12 let.

Lukostřelba Trejbalova bouda

Zimní sporty

Sáňkovat nebo bobovat můžete na přilehlých stráních a sněhuláka si postavíte u nás na zahradě. Rádi Vám půjčíme starý hrnec i uhlí na knoflíky :) A pokud bude opravdu hodně sněhu jako vloni, najdete u nás i iglů pro děti.

Sport Trejbalova bouda

Běh na lyžích

Kolem boudy vede zelená běžecká trasa, kterou pravidelně udržuje lyžařský oddíl Ski Rudník. Trasa navazuje na další běžecké stopy o celkové délce 58 km, které vedou až do nejvyšších partií Krkonoš.

Sjezdové lyžování

V okolí je k dispozici několik lyžařských středisek určených svojí obtížností pro rodiny s dětmi, na své si však přijdou i zkušenější lyžaři.

SkiResort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklým spojením lyžařských areálů v Janských Lázních (14 km autem od boudy), Černém Dole (8 km autem od boudy) a Svobodě nad Úpou. Nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 20 km, 4 lanovými dráhami a 22 lyžařskými vleky, kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své". V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy.

Skipark Mladé Buky (14 km autem od boudy) nabízí díky šířce a profilu tratí lyžařské využití rodinám s dětmi i lyžařům hledající klidnější svahy a vleky bez front. Na své si však ve snowparku přijdou i snowboardisté a freestylisté. Sedm vleků a třísedačková lanová dráha obsluhují 5,1 km denně kvalitně upravených a zasněžených tratí. Dětem i začátečníkům je k dispozici oddělený dětský KIDpark vybavený pojízdným kobercem a lanovým vlekem. Kdo má rád adrenalin, určitě využije možnost vyzkoušet 1,5 km dlouhou bobovou dráhu nebo zimní tubing. K dispozici je i večerní lyžování.

Skiareál Herlíkovice (18 km autem od boudy) nabízí 12 sjezdových tratí s převýšením z 540 m n. m. až do 1019 m n. m. o celkové délce 11 km, které jsou určeny jak pro začátečníky, středně pokročilé, tak pro náročné lyžaře. Areál nabízí také speciálně přizpůsobené tratě pro výuku dětí a začínajících lyžařů. Součástí areálu je také Dětský park, který je otevřený denně od 9 do 16 hod a nabízí 21 metrů dlouhý pohyblivý koberec pro maximální pohodlí při přepravě na svah, lyžařský kolotoč pro začátečníky, 50 metrů dlouhý provazový vlek pro zkušenější, dráha pro sjezd v nafukovacích duších, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy, dětský koutek s vyhřívanou hernou, atd.

Turistika

Krkonošská oblast má široký výběr turistických tras v doprovodu krásné přírody. Pro ty, kteří k nám při svých toulkách po horách zavítají, máme vždy dveře otevřené.

Trasy jsou dobře vyznačeny a rozlišeny různými barvami (červená, modrá, žlutá a zelená), proto je také orientace i pro návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, s turistickou mapou, kterou si u nás půjčíte, jednoduchá. Pro snadnější orientaci a přesné naplánování vašeho výletu vám také jistě poslouží velká turistická mapa přímo před naší boudou. → Tipy na výlety

Putování za přírodou na Černou horu

Příjemnou procházkou údolím bolkovského potoka se od nás po 3 kilometrech dostanete k nově postavené Stezce v korunách stromů, kde se můžete dozvědět hodně zajímavých informací o ekosystému lesa, vidět jednotlivá vegetační patra přirozeného lesa i jeho kořenový systém.

Od Stezky je to už jen kousek na kabinkovou lanovku, která vás vyveze na Černou horu. Zde se nachází naučná stezka Černohorské rašeliniště vedoucí nejcennějšími partiemi KRNAPu.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Geocaching

Východní Krkonoše nabízejí mnoho zajímavých cílů např. Javornickou podkovu - sérii patnácti krabiček kolem vesnic Javorník a Janovice, kde jsou moc pěkná místa s výhledem do kraje a na Černou horu.

Outdoorové aktivity

V okolí boudy je mnoho možností jak strávit volný čas formou aktivního zážitku. Tyto aktivity (lanový park, tandem paragliding, vyhlídkové lety, čtyřkolky, lukostřelba aj.) Vám můžeme nejen vřele doporučit, ale zajistit i jejich realizaci.

Sport Trejbalova bouda

Rýžování zlata

Osada Bolkov je od nepaměti spojena s hledáním drahých kovů. Mnoho lidí již ve středověku do těchto míst zavítalo a věřilo, že jim Krakonoš vydá bohatství zdejších hor. Hledali způsob, odvahu i štěstí, jak najít drahý kámen nebo kousek třpytivého kovu.

Potok Trejbalova bouda

Vydejte se s námi po stopách prvních osadníků a zkuste svojí zručnost a trpělivost při rýžování zlata na zdejším potoce. Je možné, že právě Vaši snahu Krakonoš odmění. A pokud nezbohatnete, určitě odjedete s krásným zážitkem.

Cykloturistika

Sport Trejbalova bouda

Přímo kolem boudy vede cyklotrasa KČT č. 4210 a cyklotrasa KRNAPu č 19A, která dále navazuje na hustou síť cyklotras v Krkonoších, zejména v okolí Černé hory. Tam najdete napříkad Černodolský sjezd nebo "První krkonošskou cyklistickou naučnou stezku", kde je na 16 km instalováno 9 tématických tabulí, které informují o historii turistiky v Krkonoších, historii horských kol, architektuře krkonošských chalup a myslivosti.

Zahrada

Naše zahrada je orientována převážně na jihozápadní stranu, což zaručuje sluneční paprsky až do večerních hodin. Děti tu najdou houpačky a pískoviště s dostatkem hraček. Zahrada je vhodná také k aktivnímu odpočinku formou různých her jako je kroket, petanque nebo badminton.

Ohniště

Ohniště Trejbalova bouda Pro příjemné večerní posezení u táboráku s možností opečení špekáčků či jiných pochutin je pro Vás připraveno ohniště s dostatkem palivového dřeva. Pro větší skupiny je možná příprava různých jídel v nerezové lorně.

Lorna Trejbalova bouda

Gurmánský zážitek v přírodě

Zálesácký guláš nebo polévku si můžete sami připravit na našem ohništi. V kotlíku, který vám rádi půjčíme si vyzkoušíte své gastronomické dovednosti a uvaříte si pro sebe i své přátele tu pravou chuťovku v přírodě.

Sběr lesních plodů

V celé oblasti Bolkovského údolí je mnoho lesů, které Vám umožní chvíle odpočinku a pohybu na čerstvém vzduchu. Pokud si vezmete na procházku proutěný košík, který vám rádi půjčíme, jistě se vrátíte bohatší o houbařský zážitek a chutnou večeři navíc. V naší knihovničce je pro tyto zážitky připraven i kapesní atlas hub.

Wellness

Pro uvolnění svého těla a mysli doporučujeme navštívit nedaleký wellness Grund Resort Golf&Ski v Mladých Bukách, kde pro vás mají připravenou celou řadu balíčků procedur a masáží.